Atrakcje w Trzęsaczu

Trzęsacz zaskoczy każdego turystę, dzięki dużej ilości dostępnych atrakcji. Niebywałą perełką znaną niemal na całym polskim wybrzeżu, są ruiny Kościółka na klifie. Wybudowany na przełomie XIV i XV wieku kościół gotycki pw. św. Mikołaja znajdował się daleko od morza. Jednak z biegiem lat, żywioł morski, coraz to bardziej zaczął się wdzierać w ląd. Zabierając ściana po ścianie piękny zabytek. Na szczęście odpowiednio uzbrojono ścianę wydmy, aby nieokiełznane morze nie zabrało ostatniego fragmentu ściany południowej. Ołtarz, ze zniszczonego kościółka na klifie został przeniesiony do drugiego kościoła w Trzęsaczu (neogotyckiego), część zabytkowego tryptyku trafiła do kościoła w Rewalu.

Historię kościółka na klifie można poznać za pomocą nowoczesnych technik multimedialnych w Muzeum na Klifie. We współpracy z najlepszymi europejskimi specjalistami, w odnowionych wnętrzach, przygotowana została nowoczesna, multimedialna ekspozycja, która zachwyci nawet najbardziej wymagających gości.

Obecnie w Trzęsaczu Msze święte sprawowane są w Kościele neogotyckim, położonym w południowej części Trzęsacza. Co roku podczas długiego weekendu przypadającego na połowę sierpnia, w kościele neogotyckim odbywa się kilku dniowy koncert „Sacrum non Profanum”.

Warto wiedzieć, że w Trzęsaczu znajdują się także sportowe atrakcje dla całej rodziny, do nich należy między innymi Mini Golf z dużą ilością torów golfowych. W Trzęsaczu znajduje się jeszcze Orlik, z boiskiem do piłki nożnej, jak i koszykówki, plac zabaw. Tuż przy orliku znajduje się, nowo wybudowany Dworzec Kolejki Wąskotorowej. Nadmorską ciuchcią można pojechać, aż do Pogorzelicy przez Rewal, Śliwin, Niechorze. Na plaży przy ruinach kościółka znajduje się wielka i nowoczesna platforma widokowa, z której rozpościerają się piękne widoki na plażę, ruiny kościółka, zachody i wschody słońca.

02Ruiny Fot RobertDajczak
07 Trzesacz Fot RobertDajczak IMG 8774
MultimedialneMuzeumNaKlifie
04 Neogotycki Fot Robert Dajczak IMG 6115
01Plaza Fot Robert Dajczak IMG 8636
03Golf Fot Robert Dajczak IMG 3204
05 Kolejka Fot Robert Dajczak IMG 7912
06 PunktWidokowy Fot Robert Dajczak IMG 8764
08fot Robert Dajczak1690

 • Dom Przy Morzu
  ul. Letniskowa 4
  72-344 Trzęsacz
  woj. zachodniopomorskie
  +48 511 361 660
  +48 91 386 27 28
  www.domprzymorzu.pl
  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

wykonanie/zdjęcia
dajczak.com.pl